Zümrütevler Mah. Fıratlı Sok No:16/2 Maltepe/İSTANBUL
trende

Kullanıcı Dostu Web Siteleri

Kullanıcı Dostu Web Siteleri

Kullanıcıların web sitenize geri dönmelerini sağlamanın en kolay yollarından biri, onlara anlaşılması kolay ve kullanımı kolay bir web sitesi sunmaktır.

Bir öğe, ziyaretçilerin web sitenizde bundan sonra ne yapmaları beklendiğini anlamalarına yardımcı olmazsa, açıkçası, bu öğenin en iyi web sitesi tasarımına dahil edilmemesi gerektiği açıktır.

Neyse ki, aşağıdaki en iyi beş web sitesi tasarım uygulamasının yardımı ile, web sitenizi sadeleştirme görevi sizin için basitleştirilecektir.

Standart Gezinmeye Yapış

Farklı olmak her zaman en iyi fikir değil, özellikle navigasyon söz konusu olduğunda. Bir navigasyon tarzı etkileyici görünebilir, ama bu mutlaka ziyaretçilerinizin etkilemek anlamına gelmez  Çünkü çok zor web sitenizde gezinmek için bulmak özellikle.

Bu nedenle, web tasarımcıları güvenli bir şekilde oynamayı tercih etmeli ve maksimum yedi farklı menü seçeneğini tercih etmelidir.

Renk Paleti Kullan

Web sitenizin herhangi bir ziyaretçiyi boğmasını istemezsiniz ve çok çeşitli renkler kullanmanın bir zararı olmadığını düşünebilirsiniz, ancak ziyaretçilerinizi ağırlaştırabilir.

Monoton bir renk paletine yapışmanın yanlış bir tarafı yoktur. Sadece tonları ve belirli rengin renk tonlarıyla bir çift kullanmayı seçerek, sizin web sitesi tasarımları aslında gerçekten olandan daha organize bakabilirsiniz.

Tipografinizi Akıllıca Seçin

Tıpkı renk paletlerinde olduğu gibi daha az kullanmanız gerekir. Potansiyel müşteriler metninizi okuyamıyorsa, kullanım nedir, doğru mu?

Bu yüzden, tipografinizi seçerken en büyük endişeniz, ziyaretçilerinizi şaşırtmayacak bir yazı tipi bulmak.

Standart bir şekle sahip olmalı ve arka planla iyi kontrast oluşturmalıdır. Ayrıca, gözlerde daha kolay olmasını sağlamak için daha büyük harfleri seçin (mobil cihazlar için tasarlarken bile).

İdeal sadece iki yazı tipine bağlı kalmaktır. Bir yazı tipini ana metin parçaları için kullanacaksınız, diğer yazı tipi gösterim amacıyla kullanılmalıdır.

Harekete Geçirici Mesaj Düğmelerini Dahil Et

Her ziyaretçinin, web sitenizi ziyaret ettiklerinde ne yapmasını istediğinizi bilmesi gerekir. Ücretsiz deneme için kaydolmalılar mı? Canlı bir demo mu rezerve etmeli? Blogunuza abone mi olmalılar? Onları yapmalarını istediğiniz neyse, açık olmalıdır.

Bunu başarmanıza yardımcı olmak için, tüm harekete geçirme ifadeleri isteklerinizin yeterince büyük ve birden fazla stratejik yere yerleştirilip yerleştirilmediğini kontrol edin.

Bu, potansiyel bir müşterinin alışveriş sepetinden çok uzakta dolaşmayacağına (veya kaydırmayacağına) emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Sayfa Sayısını Azaltın

Web tasarımınızın çok fazla sayfa olmasına gerek yoktur. Bunun yerine, web siteniz artık o kadar cesur ve cesaretli bir adım attığınızda (artık olmasa da) daha başarılı olabilir; ancak artık alakalı olmayan bilgileri içeren sayfaları kaldırmak için cesur ve cesur bir adım atın.

Ayrıca, bu sırada siz de, ilgili tüm içeriğin gerçekten de aynı sayfada gruplanmış olup olmadığını değerlendirmek için zaman ayırın.

Bu basit alıştırma, web sayfası tasarımınızı geliştirmenize yardımcı olacak, böylece içeriğin okunması ve sindirilmesi zahmetsiz hale gelecektir.

Günün sonunda, web sitesi tasarımcılarının, ziyaretçilerin yapmaları gerekeni yapmalarını zorlaştıracak herhangi bir web sitesi tasarım unsurunu kaldırmaktan korkmaması gerekir. Bundan daha kolay olamaz!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: